AJ NOVÝ TLAKOMER MÔŽE MERAŤ NEPRESNE

Nepozerajte len na funkcie a dizajn, ale hlavne na presnosť! Aj novo zakúpený tlakomer nemusí byť presný. Pri uvádzaní tlakomera na trh je na Slovensku kontrolovaná iba jeho reprezentatívna vzorka, nie každý jeden kus, preto sa na trh dostávajú aj nepresné tlakomery. 

Ak si chcete byť istí, že si kupujete presný tlakomer, kúpte si: skontrolovaný čiže skalibrovaný tlakomer s certifikátom.

Sme jediný eshop na Slovensku, ktorý poukazuje na nepresnosť a jedine v našom eshope je každý jeden tlakomer skalibrovaný. Kalibračný certifikát dostanete v cene a zabalený pri prístoji.

ČO JE TO KALIBRÁCIA 

Počas kalibrácie sa v serióznom laboratóriu zisťuje presnosť tlakovej stupnice, stav manžety, rýchlosť poklesu tlaku počas merania a tesnosť celého systému. U automatických tlakomerov je dôležitá aj schopnosť presného vyhodnotenia merania. Preveriť presnosť tlakovej stupnice v takomto prípade nestačí.

Často sa totiž stáva, že tlakomer s presnou tlakovou stupnicou zobrazuje náš tlak s vysokou chybou! Ako je to možné? Chyba je v tomto prípade spôsobená zlým nastavením snímača oscilácií (odoziev z artérie), ktorý musí byť preto tiež kontrolovaný. Toto je možné sériovo robiť jedine použitím krvného simulátora.

Preverí sa tak celý systém, vrátane používanej manžety. Pravidelná kontrola používaných tlakomerov je preto nevyhnutná, pre lekárov a zdravotníkov dokonca povinná (overenie podľa zákona o metrológii). 

                                                                    

Overenie pre lekárov Kalibrácia pre domácnosti
Ak ste lekár, Váš tlakomer musí byť overený. Tlakomer krvi je podľa platnej legislatívy SR určené meradlo a podlieha pravidelnému overeniu. Viac informácií sa dozviete tu.               

Aj novo zakúpený tlakomer môže merať nepresne. Len s tlakomerom s platným kalibračným certifikátom od autorizovaného laboratória máte istotu, že je presný! U nás zakúpený tlakomer má certifikát zahrnutý už v cene.

Presný tlakomer A&D UM 101

 

 

 

 

Presný tlakomer A&D 767 Plus